Spor Okullarımız

Basketbol Okulu

Basketbol okulumuzda farklı yaş gruplarındaki çocuklarımıza hem temel basketbol eğitimi veriyoruz hem de lisanslı takımlarımızla resmi ve özel liglerde oynamalarını sağlıyoruz.

Voleybol Okulu

Voleybol okulumuzda farklı yaş gruplarındaki çocuklarımıza temel voleybol eğitimi almalarını sağlamanın yanında yetenekli sporcularımıza lisanslı voleybolcu olma fırsatını sunuyoruz.

SPOR AHLAKI

Öğrencilerimiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünde ifade ettiği gibi her şeyden önce topluma faydalı, sporcu ahlakının gereklerini bilen bireyler olarak yetiştirilir.

ÇALIŞKANLIK

Spor okulu ve lisanslı takımlarımızdaki sporcularımızın, temel basketbol ve voleybol eğitimlerini alırken hem spor eğitimlerinde hem de okul hayatlarında çalışkan bireyler olmalarına özen gösteririz.

DİSİPLİN

Gerek sporda gerekse hayatımızın her bölümünde başarılı olmanın yolu disiplinli çalışmaktan geçer. Biz de sporcularımızın bu konuya önem göstermesini isteriz.

KARARLILIK

Her insanın yetenekleri ayrı seviyelerdedir. Sporda ise yetenek bir noktaya kadar etkili olur. Dolayısıyla İstanbul Panterleri Spor Kulübü’nün sporcuları azimli ve hedeflerinden vazgeçmeyen güçlü karakterli bireyler olmaktadır.

Özel Etkinlikler

Basketbol ve voleybol çalışmalarımızın yanı sıra belirli dönemlerde özel gezi ve kamp çalışmaları yapıyoruz

SPOR OKULU FAALİYETLERİMİZ

Basketbol Okulumuzda yaptığımız çalışmalarda, TBF onaylı antrenör belgelerine sahip koçlarımızla temel basketbol çalışmaları ile sporcularımızı geliştiriyor, yetenekli sporcularımızı altyapı için yetiştiriyor ve resmi lig ve özel turnuvalarda maçlara çıkma imkanı yaratıyoruz. Sporcularımızın küçük yaştan itibaren sporcu kimliği ve spor ahlakı kazanmasını sağlayarak, onların birlikte takım olma ruhunu hissetmelerine yardımcı oluyoruz. Velilerimiz ile yaptığımız düzenli toplantılar ile çocukları hakkında geniş bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Eğitim programımız, top sürme, pas, yön değiştirme hareketleri, hücum ve savunma, top hakimiyeti vb. çalışmaları kapsar. Sporcular bu çalışmaları, yaşlarına ve basketbol  seviyelerine göre ayrıldıkları gruplarda, kendi yaş ve seviyelerinden sporcularla gerçekleştirirler.

Voleybol sporunu öteki takım sporlarından ayıran en önemli özelliği arada file olması sebebiyle mücadelede file üstünde ve file gerisinde olarak karşı takımın herhangi bir oyuncusuna temas etmeden yapılmasıdır. Bu durum çocukların konumlanma, hızlı düşünme ve bir sonraki adımı belirleyerek stratejeik olarak becerilerini geliştirir. Bununla beraber yapılan antrenmanlarla sporcuların kas kütlesinin de gelişmesinde çok önemli bir paya sahiptir. Voleybol antrenmanlarında sadece kol değil bacak, omuz, kalça ve sırt kasları da çalıştırıldığından düzgün bir vücut yapısına sahip olmasına yardımcı olur.

Voleybol okulumuzda yaptığımız çalışmalarda sporcularımızın küçük yaştan itibaren sporcu kimliği ve spor ahlakı kazanmasını sağlayarak, onların birlikte takım olma ruhunu hissetmelerine yardımcı oluyoruz. Velilerimiz ile yaptığımız düzenli toplantılar ile çocukları hakkında geniş bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.

HAFTALIK ANTRENMAN PROGRAMIMIZ

Saatler Salı Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
14:00 VOLEYBOL VOLEYBOL
15:00 SPOR OKULU SPOR OKULU
16:00 2006 - HAZIRLIK 2006 - HAZIRLIK
17:00 U14 U14
17:30 YILDIZ B YILDIZ B - U14 2006 - HAZIRLIK
18:45 YILDIZ A YILDIZ A U14
20:00 GENÇ GENÇ GENÇ - YILDIZ